"Сонцелеви"


«СонцеЛеви»


Інформаційно-освітній волонтерський проект «Сонцелеви» на міжнародній конференції «Інклюзія. Досвід, який спрацював. Голоси змін»

«Не має чарівної палички, є лише щоденна наполеглива праця» - Тереза Сіансіолі /Doktor Theresa Cianciolo (USA Vermont). І це твердження працює у всіх сферах життя. Волонтери із закладів дошкільної освіти м.Львова 14 вересня 2019року допомагали в організації міжнародної конференції «Інклюзія. Досвід, який спрацював. Голоси змін» та мали змогу послухати лекцію, яка є актуальною та важливою для втілення засад інклюзії в освіті.

Дякуємо активним волонтерам-педагогам за участь, а саме:

Цепак М., ЗДО№37; Сторонській А., ЗДО№92; Грудзінській Т., ЗДО№181; Гаранджі Л., гімназія «Провесінь»; Нестер Н.,ЗДО 71; Бабій І.,ЗДО 133; Стецюк В., ЗДО№30
«Свято добра» в Міжнародний день волонтера 


ДАТА: 5 грудня 2018 року 

ЧАС: Початок о 14.00 

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: на 4 пов. ТРЦ «Роксолана» дитячий простір «Дивокрай» 


5 грудня — Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985. У Львові активно займаються волонтерство не лише дорослі, а й діти. Другий рік поспіль допомагають військовим, людям похилого віку і онкохворим діткам, дитячому мобільному хоспісу, малозабезпеченим та багатодітним родинам, безпритульним тваринам діти-волонтери з львівських шкіл та садків. В цей святковий для себе час діти та дорослі волонтери вирішили відзначити весело і корисно цей день - Святом добра. 

Організатори та партнери: Навчально-методичний центр освіти м. Львова Інформаційно-освітній волонтерський проект "СонцеЛеви" Дитячий Розважальний простір «Дивокрай» ТРЦ «Роксолана» 


ЩО ВАС ЧЕКАЄ НА СВЯТІ ? 

Для маленьких відвідувачів дитячого центру «Дивокрай» юні волонтери-аніматори пропонують цікаву розважальну програму для малят 3-8 років: 

- веселі ігри, банси 

- казки про Сонцелевів 

- маленьких тварин, що роблять добрі справи, 

- новорічний майстер-клас «Сніговичок», «Зимове дерево» 

- розіграш призів Для дорослих: 

- в холі ТРЦ буде цікава інформація про дитячі добрі справи 

- виставка-ярмарок, де можна буде роздивитись та придбати для себе чи на подарунок дитячі вироби ручної роботи 

- оригінальні прикраси з бісеру, порцеляни 

- цікаві ляльки-скриньки, ляльки-мотанки, ялинкові іграшки 

- браслети та інші цікаві дрібнички 

- авторські казки про добро 

Запрошуємо дітей та дорослих. на свято добра в день волонтера. Вхід вільний. Всі виручені кошти з ярмарку - на благодійність. Поспішайте робити добро весело разом з «Сонцелевами».

"Сміх, сльози та життя"

22 вересня в рамках роботи 25BookForum за ініціативи Інформаційно-освітнього волонтерського проекту "Сонцелеви" освітяни Львова зустрітись з Харківською поетесою на благодійному заході "Сміх, сльози і життя". Аж дух перехоплювало від рядків про військових, що повернулись зі Сходу й тих, хто вже ніколи не буде з нами, про волонтерів, про Україну зі збірки "Вітру голоси" Марко Терен, й цікаво було зазирнути до "Чужих бажань" і "Плетива" Юлія Баткіліна, жінки захисника нашої країни, та її спів авторки Марії Микицей, бонусом отримали трохи науковості й доказів з "Велесової книги" від Рассохи Ігора. 

Дякуємо всім хто долучився до благодійного літературного заходу та відвідав благодійний захід разом з Сонцелевами з НВК "Оріяна", НВК "1,2,3", шкіл ✓81, 62. 

Зібрані кошти, а саме 800грн. були передані ГО Hand Made по-львівськи для Армії руками волонтерів та додані до суми на закупку флісу для пошиття балаклав нашим захисникам. Майстрині-волонтерки пошили балаклави і вони вже зігрівають личка військових. 

Щиро дякуємо за творчість й жертовність. Добро можна робити як прозою, так і з римою ❤.

Акція "Не барись - зошитом поділись!"

20.10.18р. Благодійний фонд "Із янголом на плечі" відвідав дітей в закладі санаторного типу у смт. Журавно. Переважно всі діти з малозабезпечених та багатодітних родин. Потреб багато і Сонцелевенята внесли свою посильну частинку допомоги. Діткам потрібні зошити для навчання. Тож, ми вирішили, що якщо одна дитина принесе один зошит, то сотня зошитів буде зібрана за мить!

Постарались дошкільнята із ЗДО № 168, №167, №154, ТСР «Розумник», школярі із Ліцею № 81 імені Петра Сагайдачного, ЗЗСО № 62 … і зібрали гуртом набагато більше – зошитів у косу лінійку 210 шт., у лінійку – 360 шт., а у клітинку – 550 шт., ще альбоми, олівці та фломастери, фарби, ручки, пластилін та багато інших канцелярських дрібничок для навчання.

Дякуємо всім хто долучився! Разом ми левова сонячна сила! 

Приєднуйтесь і Ви! Волонтерство різне!

Допомагати легко! Бути добрим – це круто!


День Паліативної Опіки

10 жовтня Всесвітній День Паліативної Опіки! Це не свято... Це День, коли весь світ повідомляє про те , що люди , яким потрібна паліативна допомога живуть серед нас , і вони є повноцінною складовою нашого суспільства !! Принаймні ,так є у всіх цивилізованих країнах!!

Що таке паліативна опіка? Це заходи , які поліпшують якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами важкого , невиліковного захворювання ! Це допомога у лікуванні болю, фізичних симптомів, надання психологічної та духовної підтримки!

10.10.18р. - у Кінг Крос Леополіс колектив Благодійного фонду "Із янголом на плечі" разом з Дитячим Мобільним хоспісом для дітей організував дозвілля для своїх підопічних, а Інформаційно-освітній волонтерський проект "СонцеЛеви" долучився як емоційною підтримкою, так і hade made сюрпризами.

Цих дітей можна було помітити відразу - вони всі на візочках, поруч батьки та Волонтери. Вони все розуміють!! У всіх гарний інтелект, і вони люблять посміхатися !!! Тож, сподіваємось трошки кольору і свята спільними зусиллями ми створили. Після перегляду мультфільму діточок зустрічали волонтери дорослі та юні.

Постарались : ЗДО №167 - принесли і подарували кожній дитині чудових ангеликів, вироблених родиною Скрябіних, учні ЗЗСО №81 - емоційною підтримкою та власноруч виготовленими осіннімм смайликами-листочками потішили родини, яскравий сюрприз чекав малят від ЗДО №168 - листівки та повітряні кульки, а діти ЗЗСО № 46 долучились кількісною емоційною підтримкою, а найменші Сонцелевенята із ЗДО №176 - передали розмальовки, також психолог Світлана Сажина власноруч виготовила сенсорну коробку, яка була передана колезі з Мобільного хоспісу для дітей.

❤Щиро вдячні юним "Сонцелевам" та педагогам за допомогу !!!

Долучайтесь до майбутніх акцій!

 

Всеукраїнська благодійна акція "Happy Гав для Сірка"

В День захисту тварин 4.10.18р. дітки, батьки та педагоги закладів дошкільної освіти м.Львова №160, №180, №29 взяли участь, в рамках роботи проекту «Сонцелеви» та проекту «Біоетика» від БФ «Щаслива лапа» 🐶 Happy Paw, у Всеукраїнській благодійній акції "Happy Гав для Сірка".

Разом зібрали 88,5 кг корму, круп та ліки для безпритульних тваринок і все передали в притулки ЛКП "Лев", Притулок «Милосердя», Притулок домашнього типу " Вуглик". 

Волонтерство різне! Волонтером бути легко! 

Акція триває до 19.10.18р. Запрошуємо усіх школярів та дошкільників долучитись до збору корму, круп та ліків для пухнастиків та передачі зібраного до притулку чи зоозахисної організації.

Щиро дякуємо маленьким Сонцелевенятам та дорослим, що підтримали благодійну акцію! Маленький пакунок – великий подарунок, велика справа!

Інформаційно-освітній волонтерський проект "СонцеЛеви"Організаційно-методичний пікнік «Сонцелеви»

13.09.18 р. в парку ім.. І.Франка відбулася зустріч з педагогами - представниками закладів дошкільної та загальної середньої освіти, учасниками інформаційно-освітнього волонтерського проекту «Сонцелеви» у форматі пікніка-обговорення під гаслом «Львів долає стереотипи» . 

На цій неформальній зустрічі на килимках на свіжому повітрі обговорювали результати за період роботи проекту та плани на майбутнє – на 2018-2019н.р.. Активні учасники радо прийняли у свою команду нових представників закладів, які проявили бажання приносити користь оточуючим, розібратись в усіх нюансах дитячого волонтерства, отримати підтримку у створенні або продовженні волонтерських акцій та ініціатив у своїх закладах. Ділились досвідом, креативили та мріяли про нові добрі справи, спілкувались з перехожими на тему волонтерства, створювали ланцюжок добра, брали інтерв'ю. 

Львів має педагогів, об'єднаних однією ідеєю - виховувати молоде покоління, патріотами своєї країни, які здатні співчувати та допомагати. Ми виховуємо власним прикладом дітей-волонтерів, починаючи з дитячого садка та з школи! 

Львівські Сонцелевенята – діти-волонтери продовжують ламати стереотип, що волонтерство лише справа дорослих, та готові до нових благодійностей. Знайомтесь, це наша команда: 

ЗДО №№ 139, 51, 167, 153, 176, 168, 29, 180, 160, 169, 154, НВК «1,2,3», ТСР «Розумник», ЗЗСО №№ 74, 98, 81, 68, 55, 46, 90, 67, 13, 15, 69, Ліцей 2, Ліцей ім..І.Франка, ЛХЛ, ЛУГГ

Сонцелеви цьогоріч ціКАВі, надзвиЧАЙні та капучиНОВІ


Фестиваль волонтерства «Сонцелеви - діти-волонтери» відбувся на відкритому майданчику Львівського Палацу Мистецтв .

За сприяння Управління освіти ДГП ЛМР та Навчально-методичного центру освіти м. Львова, в рамках роботи інформаційно-освітнього проекту «Сонцелеви» 29 травня 2018р. відбувся фестиваль волонтерських ініціатив серед дітей та молоді міста Львова «Сонцелеви - діти-волонтери» . 

У фестивалі брали участь понад 120 дітей, педагоги та батьки 7 закладів дошкільної освіти та 10 закладів загальної середньої освіти міста Львова. Дитячі колективи підготували виставку інсталяцій «Волонтерство різне», де метафорично у своїх композиціях відобразили різні напрямки волонтерства, а також своє бачення волонтерства представляли у творчих номерах різноманітних жанрів. 

На фестивалі також були представлені роботи відомих лялькарок О. Цілуйко та Н. Івженко, які від початку бойових дій є волонтерами і на прохання колеги-волонтерки та ініціатора проекту Світлани Локоткової створили Левчика Дмитрика та хлопчика Левка, як талісмани і символи волонтерства львівських дітлахів. 

Відбулась презентація казки з профілактики агресії та збірка казок для найменших помічників у волонтерських ініціативах про Сонцелевів, яка готувалась саме для інформаційно-освітнього проекту «Сонцелеви». Всі бажаючі мали змогу придбати казки з автографами авторів.

На території Палацу мистецтв для дітей були організовані творчі майстер класи, ігрові простори , розваги з веселими аніматорами та аквагрим. Висловлюємо подяку волонтерам – практичним психологам, Art-школі Олега Кульчицького, розважальному центру «Дитяча планета», дякуємо за виступи колективу зразкового вокального інструментального ансамблю «Вишиваночка» та Школі східних мов і бойових мистецтв «Будокан» . Дякуємо Фотоаматорам СЗШ №84 ім. Блаженної Йосафати Гордашевської за здійснення фото та відеозйомки фестивалю "Сонцелеви - діти-волонтери".


За активну участь у роботі проекту і вагомий внесок у розвиток волонтерського руху серед дітей та молоді, за організацію та участь у власних волонтерських ініціативах та акціях, проведених в рамках проекту, за участь у міському фестивалі волонтерства серед дітей та молоді «Сонцелеви – діти-волонтери» були відзначені подяками Навчально-методичного центру м. Львова вихованці, учнів та колективи закладів дошкільної та загальної середньої освіти м.Львова. Всі діти отримали відзнаки – посвідчення юного волонтера, подарунки від «Дитячої планети» , «Львівської майстерні мила та сувенірів», шоколадки ручної роботи й солодощі від «Галицької малинівки», а також кераміку від волонтерів Yeti House Ceramic Studio, та Hand Made по-львівськи для Армії руками волонтерів , книжки та багато іншого отримали діти в розіграші лотареї.У Львівському палаці мистецтв 29.05.2018 р. відбувся грандіозний міський фестиваль дитячого волонтерства «Сонцелеви – діти волонтерства».

У фестивалі брали участь діти, педагоги та батьки 7 закладів дошкільної освіти та 16 закладів загальної середньої освіти. 
Дитячі колективи презентували виставку інсталяцій «Волонтерство різне», де метафорично у своїх композиціях відображали різні напрямки волонтерства, а також своє бачення волонтерства демонстрували у творчих номерах різноманітних жанрів.
Для всіх присутніх лунала музика, чекали розмальовки, творчі майстер-класи, аквагрим, казки про Сонцелевів, повітряні кульки.
Тут панував гарний настрій і дружнє спілкування! 
Щиро дякуємо усім спонсорам, зокрема Роман Лобай, Леополь шоколадній крамниці «Малинівка», Дитяча Планета Львів, Перша Львівська МиловарняФестиваль волонтерства «Сонцелеви - діти-волонтери». 
29.05.18р. Львівський Палац Мистецтв з11.00-16.00 


За сприяння Управління освіти ДГП ЛМР та Навчально-методичного центру освіти м. Львова, в рамках роботи інформаційно-освітнього проекту «Сонцелеви» 29 травня 2018р. відбудеться фестиваль волонтерських ініціатив серед дітей та молоді міста Львова «Сонцелеви - діти-волонтери» . 

Фестиваль відбуватиметься з 11.00 – 16.00 год. на відкритому майданчику Львівського Палацу Мистецтв за адресою: в. Коперника, 17 (подвір’я). 

У фестивалі братимуть участь діти, педагоги та батьки 7 закладів дошкільної освіти та 16 закладів загальної середньої освіти. Дитячі колективи готують виставку інсталяцій «Волонтерство різне», де метафорично у своїх композиціях відображатимуть різні напрямки волонтерства, а також своє бачення волонтерства будуть представляти у творчих номерах різноманітних жанрів. 

На фестивалі також будуть представлені роботи відомих лялькарок Олени Цілуйко та Наталії Івженко, які від початку бойових дій є волонтерами і на прохання колеги-волонтерки та ініціатора проекту Світлани Локоткової створили Левчика Дмитрика та хлопчика Левка, як талісмани і символи волонтерства львівських дітлахів. 

Для самих найменших помічників у волонтерських ініціативах були створені казки про Сонцелевів, добрих, світлих тварин, уважних, сміливих і чуйних до чужої біди. Вони маленькі волонтери, своїм прикладом вчать бути добрими, милосердними. Почути одну з казок можна буде з уст самого автора дитячого психолога Галини Капшій та придбати книжку з автографом. 

А також всіх дітей та дорослих чекає музика, повітряні кульки, розмальовки, творчі майстер-класи. 

Вхід вільний.


«Волонтерство як ресурс»

За планом роботи НМЦО та в рамках роботи інформаційно-освітнього проекту «СонцеЛеви» 24-26.01.18. відбулись тренінги для учнівського самоврядування навчальних закладів освіти м. Львова: «Волонтерство як ресурс».

Молоді люди - рушійна сила, провідники та координатори своєї школи, свого району, свого міста, своєї країни! В колі творчих, креативних представників учнівського самоврядування навчальних закладів весело і дружно шукали ресурс у волонтерстві. Сьогодні, завдяки соціальним ініціативам, потроху стає зрозумілим, як волонтерство може бути корисним для кожної людини. Крім безцінного досвіду та великого світу можливостей, волонтерство безпосередньо впливає на здоров'я людини, дає можливості відкривати нові горизонти, можливості для саморозвитку, можливість наробити такий важливий досвід. А для багатьох можливість знайти себе і, зрештою, стати щасливішим!

Цікаві думки, неординарні діти і ми всі разом робимо світ трошки добрішим!
"Основи волонтерської діяльності в навчальних закладах освіти".

       За планом роботи НМЦО в рамках Інформаційно-освітнього волонтерського проекту "СонцеЛеви" 23.01.18р.  відбувся черговий тренінг "Основи волонтерської діяльності в навчальних закладах освіти".
      У колі людей, які мають одну мету та розділяють однакові цінності, приємніше та легше працювати.
З такими людьми навколо завжди віриш у те, що ви здатні на все. Навіть змінити світ. Намагаємось зробити цей світ трошки кращим і бути щасливішими у волонтерстві разом, досліджувати феномен волонтерства у собі, і себе у ньому, генерувати ідеї нових благодійних акцій. Подяка всім учасникам за відвертість, небайдужість та неоціненний внесок і безліч добрих справ!
Доброчинна вистава «Вертеп-2018»

16 та 17 січня 2018р. відбулася доброчинна вистава «Вертеп-2018» від мобільного театру пісні «Левеня» СЗШ № 50 м. Львова у ТРЦ «Кінг Кросс Леополіс».

На вулиці t-13, в холі ТРЦ гуляли протяги, а маленькі актори натхненно грали у 4 (по кількості воєнних зим) виставах вертепу, щоб висловити своє ставлення до подій на сході України та зібрати кошти, які призначаються на купівлю фруктів, соків та солодощів для поранених в зоні АТО воїнів, які лікуються у Львівському військовому шпиталі.


Висловлюємо подяку батькам «Левенят» за підтримку та допомогу , керівнику театру Ользі Железник, справжнім «СонцеЛевам» за натхненне волонтерство. Творімо добро разом!


В рамках роботи інформаційно-освітнього проекту «Сонцелеви» відбулись :
-       30.11.17р. Тренінги з основ волонтерської діяльності  для учасників проекту.
-       14.12. 17р. Звітна зустріч по завершених та поточних акціях інформаційно-освітнього проекту «Сонцелеви» за період листопад-грудень 2017року..
                
                        Акції, що відбулись в рамках проекту:

21.11.17р. Участь у благодійному ярмарку для порятунку життя волонтера А.Бойка. Були передані для продажу вироби ручної праці, як посильний внесок у збір суми, необхідної для лікування – долучилась 1 особа.;

5.12.17р. Фото-флешмоб «Дякуємо волонтерам». Учні, діти педагоги та батьки робили світлини,  відео та презентації зі словами вдячності волонтерам за їх працю, невтомність та важливість дій, що надихають на великі справи. У заході взяли участь 12 ДНЗ та 13 ЗНЗ міста Львова;

5.12.17р. Збір макулатури. З метою благодійної допомоги та екологічного виховання учнів  СЗШ №13 організували збір макулатури.

08.12.17р. Благодійний ярмарок-продаж на допомогу українській армії, де упродовж дня учні 5-11 класів ЗОШ№74 продавали домашні смаколики та вироблені дитячими руками іграшки, листівки та інші новорічні прикраси.

11.12.17р. - МК "Лялька-мотанка Янгол" . У майстеркласі взяли участь 19 осіб з ДНЗ 105 та НМЦО м.Львова та виготовили понад 100 оберегів лялечок-мотанок, які були подаровані всім учасникам благодійного аукціону та передані у хоспіс.;

15.12.17р. Свято у ДБ змішаного типу «Рідний дім».  Учні Львівської  ЗОШ№74  організували свято для дітей з яскравою казковою, концертною програмою та подарунками у с. Корналовичі , Самбірського району для дітей з дитячого будинку..

15.12. 17р. День мандарина – акція «Мандаринка від дитини до дитини» спільно з БФ «Крила надії». В акції взяли участь  СЗШ №13, №98, №50, №69, школа Св. Софії, школа Східних мов “Будокан”, СЗШ № 55, №37, ДНЗ Святого Миколая та ДНЗ №160. Зібрані цитрусові були передані діткам у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр;

13-18.12.17р. Благодійний аукціон «Життя в дружніх долоньках» та однойменний інтернет аукціон за участі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва, за підтримки управління освіти ДГП ЛМР та НМЦО м.Львова . Для аукціону було любязно надано 86 дитячих робіт із 55 закладів дошкільної освіти м.Львова, а саме:№ № 29, 33 ,69, 73, 128, 131, 134, 153, 155, 163, 165, 25, 32, 41, 43, 39, 52, «Веселка», «Барвінок», 12, 89, 92,105, 132, 183, НВК ш-с «Софія», 40, 70,169,175,176,179,НВК ш-с «Провесінь», 116, 150, 96, 133, 187,14,57,94, 147,171,154, «Лісова казка», 121, 95, 106, 147, 160, НВК ш-с «Арніка», 114, 168, 166, 51. В ході благодійних заходів зібрано адресної благодійної допомоги 8000грн. та перераховано на рахунок Максима Грема з метою допомоги в придбанні кардіостимулятора;

19.12.17р. Акція «Миколай дітям у лікарнях» спільно з БФ «Крила надії». Випікали пряники для дітей в лікарні працівники та дітки з ДНЗ №153, №169, СЗШ№ 37, сніжинки для декорування приміщення лікарні підготували діти з ЛУГГ, СЗШ № 77, №13, №55, №44, №69, №81, №98, №50 та учасники університету ІІІ віку ГО «Родина Кольпінга»;

19.12.17р.  Продовження акції "Мандаринки від дитинки до дитинки".  Для дітей з Жовківського сиротинця  дітками з ДНЗ 180 були зібрані  та передані волонтерами  з Храму Христового Воскресіння мандарини, а також була проведена святкова вистава для дітей в дитячому відділенні Психіатричної клініки м. Львова від Театр-студії "ПЕРЛИНКИ" та мандаринки в подарунок.
24-25.12.17р. Акція  «Свято для старшого покоління» спільно з БФ "Анни-Марії" - Львівська спільнота взаємодопомоги .
      У Лешківській психоневрологічний інтернат  передані вироби-книжки з фестивалю «Книжка з моїх долоньок» від дітей дошкільного віку, які залишились після проведення благодійних аукціонів, та сніжинки, підготовані дітьми шкільного віку для декору й створення святкового настрою людям похилого віку, що перебувають в інтернатах.
     У поїздці в Олеський хоспіс  взяли участь педагоги з Театр-студії ЗДО№180 та, окрім передачі подарунків ручної роботи від дошкільників вищезазначених  ДНЗ міста, показали святкову виставу.

Більше фото та звітної інформації на сторінці «Інформаційно-освітній волонтерський проект "СонцеЛеви"» - https://www.facebook.com/Sunlions/


Немає коментарів:

Дописати коментар